Aktuality

Virtuální lektor RED MASTER má 1. narozeniny (4.7.2024)

Ve VECTOR Certifikace máme důvod k oslavě! Náš kolega virtuální lektor RED MASTER má 1. narozeniny 😍. Náš tým mu přeje hodně lektorských úspěchů a velký zájem klientů o jeho pomoc při přípravě na certifikační zkoušky 🎁

Na roční děcko je dost šikovný, už sám chodí, je hodně ukecaný a od jeho narození zodpověděl:

 • 48319 otázek na pojištění
 • 28433 otázek na investice
 • 23693 otázek na úvěry

Zároveň má hodnocení 4,3 z 5 hvězdiček 👍 a to vůbec není špatně.

Prásknu vám na něj několik pikantností:

🤸‍♂️ vychloubá se, že vás efektivně připraví na zkoušku

🕵‍♂️ je to špion a sleduje, jak odpovídáte, co je pro vás obtížné, nedá vám pokoj, dokud neodpovíte správně

⏳ náš Redík vám bude při ruce 24/7, on nikdy nespí

🍭 podporuje záškoláky a nechce, abyste u učení vysedávali dlouhé hodiny, Redík vám ušetří drahocenný čas, který můžete věnovat vašim klientům, otestujte jeho dovednosti zde

Pozor: RED Master funguje pouze pokud máte objednaný termín certifikace s přístupem do Online přípravného kurzu na pojištění, investice nebo úvěry nebo samostatnou objednávku Online přípravného kurzu na pojištění, investice nebo úvěry.
Kurz Kontrola u distributora pojištění (21.6.2024)

Do studia přijal pozvání právník, compliance officer Mgr. Stanislav Holeš. V kurzu Kontrola u distributora pojištění se dozvíte praktické informace z oblasti compliance a jak se dopředu připravit na to, aby kontrola regulátora proběhla bez problémů? Víte, co je regulace a dohled? Chápete, co máte plnit a čeho se tedy kontrola může týkat? Máte představu, jak kontrola probíhá a co vše musíte regulátorovi poskytnout a v jakých termínech? Nebo trochu tápete?

Všechny výše uvedené otázky zodpoví odborníci na slovo vzatí ze společnosti Compliance team Mgr. Stanislav Holeš a Mgr. Daniel Tošner, kteří v minulosti oba pracovali pro Ministerstvo financí a stále aktivně fungují v oblasti compliance.

Následné vzdělávání u Vectoru
Aktualizace zkouškových otázek na pojištění v souvislosti s nabytím účinnosti zákona č. 30/2024 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (14.6.2024)

Dne 14.6.2024 vydala Česká národní banka aktualizaci souboru zkouškových otázek na pojištění v souvislosti s nabytím účinnosti zákona č. 30/2024 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

Aktualizace se týká především zkouškových otázek a případových studií pro skupinu odbornosti: II. POJ-MVO – Pojištění motorových vozidel (90 min).

Vzhledem k aktuálně plánovaným termínům zkoušek proběhne aktualizace v našich systémech ve čtvrtek 4.7.2024. Nové otázky budou použity na všech plánovaných termínech certifikací po 4.7.2024.

Nyní máte možnost se rozhodnout zda stihnete složit zkoušku se stávajícími otázkami do 4.7.2024, nebo složení zkoušky odložíte na později kdy již bude zkouška obsahovat nové otázky a případové studie.

Rozsah aktualizace

Nové otázky: 9 x

Upravené otázky: 253 x

Odebrané otázky: 9 x

Upravené případové studie: 20 x

Odebrané případové studie: 1 x

Vzhledem k velkému rozsahu aktualizace doporučujeme všem zájemcům o zkoušku absolvovat certifikaci před termínem 3.7.2024 s původními otázkami.

 

Zkouškové otázky na úvěrové zkoušky zůstávají beze změny.

Zkouškové otázky na investiční zkoušky byly aktualizovány 1.5.2024.

Zkouškové otázky na penzijní zkoušky byly aktualizovány 9.2.2024.

Zkouškové otázky na úvěry, investice a pojištění vydává Česká národní banka. VECTOR Certifikace jako akreditovaná osoba nemůže měnit znění otázek ani složení testu. Aktualizaci souboru zkouškových otázek zajišťuje právě Česká národní banka. V případě dalších plánovaných aktualizací vám dáme opět vědět.

Přejeme hodně štěstí při studiu i na certifikacích.
Nová funkce pro firmy: struktura společností (6.6.2024)

Do administrace pro společnosti jsme přidali velkou novinku: strukturu společností. Nastavíme vám strukturu společností tak jak jí znáte z vlastního systému. Určíte, kdo je nadřízená a podřízená firma (nebo region), získáte vlastní promo kódy a určíte kontaktní osoby. Nadřízená společnost má vždy náhled na všechny uživatele. Podřízený partner nebo například regionální ředitelství má náhled jen na svém podřízené spolupracovníky.

Výhody

 • Samostatný přístup pro významné partnery nebo regionální manažery
 • Lepší přehled v administraci pro společnosti
 • Možnost sledovat přípravu účastníků, stahovat osvědčení
 • Evidence následného vzdělávání
 • Správa podřízených firem

Pro více informací nás kontaktujte na emailu info@vectorcertifikace.cz nebo +420 776 890 486.
Hlídací pes na certifikace – už žádné promeškané termíny (31.5.2024)

Naše šikovné IT přidalo do aplikace skvělou novinku – hlídacího psa na certifikace.

Proč byste měli využít tuto novinku?

 • Žádný aktuální termín vám neunikne, nové termíny budete mít přímo ve svém e-mailu
 • Hlídací pes Vás upozorní na nově vypsané termíny certifikací
 • Pokud se uvolní místo na již obsazeném termínu certifikace, hlídací pes Vás na to též upozorní.
 • Sami si nastavíte termíny, od kdy a do kdy chcete hlídat termíny zkoušek
 • Výběr typu hlídaných certifikací si zvolíte sami

 

Chcete si Hlídacího psa nastavit již nyní?

Klikněte na odkaz https://www.app.vectorcertifikace.cz/elearning/certifikace/hlidaci-pes a nastavte si detaily pro hlídání termínu. (Pro využití hlídacího psa u nás musíte mít vytvořený uživatelský účet.)

Pracujte efektivně se svým časem …

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.
AML školení pro vázané zástupce (27.5.2024)

Potřebujete zajistit rychlé, jednoduché a efektivní proškolení vašich poradců a zaměstnanců na AML?

Využijte skvělou novinku v oblasti prevence praní špinavých peněz – hotový kurz:

 

AML školení pro vázané zástupce

(Tento kurz je určen pro firmy.)

Proč tento kurz?

 • Rychlé a efektivní: Zaškolíme nové zaměstnance do druhého dne!
 • Zábavné a interaktivní lekce: Zapomeňte na nudné prezentace! Naše kurzy jsou plné interaktivních prvků a praktických příkladů.
 • Certifikát: Po absolvování obdrží účastníci certifikát, který potvrdí znalosti a dovednosti v oblasti AML.
 • Aktuální informace: Kurz pravidelně aktualizujeme za Vás včetně legislativních změn.
 • Vzdělávání pod kontrolou: Jednoduchá evidence a individuální náhled včetně detailních interakcí!
 • Jednoduchý a intuitivní vzhled: Účastníci se rychle a jednoduše zorientují v přehledném e-learningu. 

 

Chcete si kurz vyzkoušet?

Domluvte si krátkou živou ukázku, kde si tento kurz ukážeme a rádi Vám zodpovíme všechny dotazy.

 

Chcete vědět více?

Podrobnější informace se dozvíte na této stránce: https://www.eruditum.cz/aml/

Kurz běží na moderní vzdělávací platformě Eruditum.

Pro využití kurzu pro Vaši firmu si domluvte živou ukázku, kde si vše projdeme a připravíme Vám nabídku přímo pro Vaši společnost.

Můžete si také vyzkoušet demo.

 

Nezůstávejte pozadu a posuňte svou firmu na vyšší level!

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.
Úspěšnost odborných zkoušek za 1. kvartál 2024 (9.5.2024)

V prvním kvartále roku 2024 jsme zaznamenali výrazné zvýšení úspěšnosti v oblasti investic přes 74 %. V oblasti pojištění se snížila úspěšnost na celorepublikový průměr 59 %. Distanční zkoušky jsou u nás stále první volbou. Využijte vašeho virtuálního lektora na zkoušku: RED Master! Česká národní banka zveřejnila vyhodnocení úspěšnosti odborných zkoušek za 1. čtvrtletí roku 2024. Přidáváme přehledné grafy s procentuální úspěšností.

 

Zkoušky na pojištění (ZDPZ)

Zkoušku na pojištění není třeba opakovat. Všichni zprostředkovatelé mají povinnost splnit každý rok 15 hodin následného vzdělávání na pojištění nejpozději do 31.12.

Zkoušky na investice (ZPKT)

Zkoušku na investice není třeba opakovat. Všichni zprostředkovatelé mají povinnost trvale splňovat podmínku odborné způsobilosti dle zákona. Absolvujte náš kurz s rozsahem 4 hodiny zaměřený na investice. Následné vzdělávání na investice 2024.

Zkoušky na spotřebitelské úvěry (ZSÚ)

Zkoušku na úvěry není třeba opakovat. Všichni zprostředkovatelé mají povinnost trvale splňovat podmínku odborné způsobilosti dle zákona. Absolvujte náš kurz s rozsahem 4 hodiny zaměřený na spotřebitelské úvěry. Následné vzdělávání na úvěry 2024.

Zkoušky na doplňkové penzijní spoření (DPS)

Zkoušku na penze je třeba absolvovat znovu každých 5 let. Pokud jste u nás v minulosti absolvovali tuto zkoušku, náš systém vás upozorní nejpozději 3 měsíce před koncem platnosti vašeho osvědčení. Zkouškové otázky na penzijní zkoušky připravují jednotlivé akreditované osoby a nejsou jednotné pro všechny. Proto Česká národní banka nevydává informace o úspěšnosti.
Novinky v certifikacích a vzdělávání pro rok 2024 (23.4.2024)

Sledujte premiéru webináře, kde vám představíme novinky v certifikacích a vzdělávání pro rok 2024. Vysílání proběhne v pátek 26. 4. 2024 od 10:00. Registrace není třeba, můžete se rovnou připojit. 

Představíme vám nové kurzy a lektory se kterými jsme spolupracovali. Poznáte naše unikátní nástroje pro přípravu na zkoušku. Ukážeme nejrychlejší cestu, jak objednat následné vzdělávání. Poradíme, jak vybrat správný balíček 15 hodin a představíme vám nový projekt Eruditum pro firemní vzdělávání. Těšíme se na vás!

Program

 • Úvod
 • Čísla za rok 2023
 • Certifikace
 • Příprava
 • Následné vzdělávání
 • Přihlašování
 • Eruditum
 • ZávěrČNB nám prodloužila akreditaci na pojištění do roku 2029 (22.4.2024)

Česká národní banka vydala 17.4.2024 rozhodnutí a prodloužila akreditaci společnosti VECTOR Certifikace s.r.o. na pojištění do 14.5.2029, což je důležitá zpráva pro naše obchodní partnery. I nadále budeme vylepšovat a rozšiřovat naše služby v oblasti certifikací a vzdělávání. Certifikacím se věnujeme od roku 2013, proto nás moc těší, že se můžeme této oblasti věnovat i nadále. Děkujeme všem našim obchodním partnerům za důvěru.

Platnost akreditací si můžete ověřit v registru ČNB v sekci Seznamy regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu.

Přehled platných akreditací VECTOR Certifikace:

Zdroj: Rozhodnutí ČNB