Úspěšnost odborných zkoušek za 1. kvartál 2023 (10.5.2023)

V prvním kvartále roku 2023 se výrazně zvýšila úspěšnost zkoušek na penzijní produkty, úspěšnost na pojištění stagnuje a úspěšnost u investic a úvěrů se snížila. Poprvé od roku 2021 úspěšnost zkoušek na pojištění u VECTORU klesla na celostátní úroveň. To ale nenecháme jen tak! Připravujeme nový studijní nástroj inspirovaný umělou inteligencí! Oproti předchozímu kvartálu došlo v ČR ke snížení počtu vydaných testů na úvěry o 13 % a na pojištění o 6,5 %, u nás došlo naopak k výraznému zvýšení počtu vydaných testů ve všech sektorech. Distanční zkoušky jsou u nás stále první volbou. Česká národní banka zveřejnila vyhodnocení úspěšnosti odborných zkoušek za 1. čtvrtletí roku 2023. Přidáváme přehledné grafy s procentuální úspěšností.


Zkoušky na pojištění (ZDPZ)

Zkoušku na pojištění není třeba opakovat. Všichni zprostředkovatelé mají povinnost splnit každý rok 15 hodin následného vzdělávání na pojištění nejpozději do 31.12.

Zkoušky na investice (ZPKT)

Zkoušku na investice není třeba opakovat. Všichni zprostředkovatelé mají povinnost trvale splňovat podmínku odborné způsobilosti dle zákona. Absolvujte náš kurz s rozsahem 4 hodiny zaměřený na investice. Následné vzdělávání na investice 2023.

Zkoušky na spotřebitelské úvěry (ZSÚ)

Zkoušku na úvěry není třeba opakovat. Všichni zprostředkovatelé mají povinnost trvale splňovat podmínku odborné způsobilosti dle zákona. Absolvujte náš kurz s rozsahem 4 hodiny zaměřený na spotřebitelské úvěry. Následné vzdělávání na úvěry 2023.

Zkoušky na doplňkové penzijní spoření (DPS)

Zkoušku na penze je třeba absolvovat znovu každých 5 let. Pokud jste u nás v minulosti absolvovali tuto zkoušku, náš systém vás upozorní nejpozději 3 měsíce před koncem platnosti vašeho osvědčení. Zkouškové otázky na penzijní zkoušky připravují jednotlivé akreditované osoby a nejsou jednotné pro všechny. Proto Česká národní banka nevydává informace o úspěšnosti.

Autor příspěvku: David Škvára - jednatel společnosti

Štítky: , , ,