Oblast následného vzdělávání je důležitým tématem pro všechny zprostředkovatele finančních produktů. Od roku 2019 nabízíme doškolovací kurz v oblasti spotřebitelských úvěrů a od loňského roku také v oblasti investic a pojištění. Nyní jsme aktualizovali náš původní úvěrový kurz Úvěry v kostce o legislativní i jiné změny, které proběhly a přidali jsme další novinky.
Zákon č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru uvádí povinnost zprostředkovatelů si odborné znalosti a dovednosti udržovat. Konkrétní požadavky však nejsou stanoveny a je na každém zprostředkovateli jak splnění této podmínky doloží, tedy stejně jako v oblasti investic. My všem našim klientům doporučujeme absolvovat alespoň 1x ročně online kurz k zopakování odborných znalostí a dovedností. Ke splnění této podmínky lze využít právě tento náš aktualizovaný online kurz: Následné vzdělávání na úvěry.
Tento kurz je připraven pro všechny zprostředkovatele spotřebitelských úvěrů k procvičení a připomenutí základních znalostí z oblasti distribuce spotřebitelských úvěrů. Kurz je určen všem zájemcům, kteří chtějí rozvíjet své vzdělání v oblasti úvěrování a také se dozvědět o zásadních novinkách.
Kurz je zakončen testem a po úspěšném absolvování od nás získáte elektronický certifikát. Některé společnosti využívají tento online kurz k udržování odborných znalostí a dovedností svých poradců. Absolvování kurzu nenahrazuje vykonání odborné zkoušky u akreditované osoby.
Kurz je pro vás vhodný pokud máte absolvovanou jednu z těchto zkoušek:
- ZSU-ABC – Souhrnná zkouška pro všechny skupiny úvěrů (180 min)
- ZSU-JNB – Úvěr jiný než na bydlení (120 min)
- ZSU-VAZ – Vázaný spotřebitelský úvěr (90 min)
- ZSU-BYD – Úvěr na bydlení (120 min)