Nový kurz Úvod do kryptoaktiv (28.3.2022)

Podle výzkumu společnosti STEM/MARK z března 2022 už 9 % Čechů do kryptoměn investovalo. „Investici do kryptoměn již učinila nebo o ní přemýšlí více než třetina mladých lidí do 29 let.“ přidává analytik výzkumu Ondřej Klubal z agentury STEM/MARK. Bitcoin je stále nejznámější kryptoměnou, rostou ale i další. Nárůstu investic do kryptoměn brání strach ze ztráty peněz, nedostatek informací a financí. Pro Čechy jsou zdrojem kryptoměn zejména kryptoměnové burzy či směnárny (53 %), využívanými alternativami jsou také kryptoměnové peněženky (20 %) a klasické burzy či směnárny (12 %).

Dnes se spolu s Ing. Lubomírem Valíkem, podíváme na Úvod do kryptoaktiv. Lubomír Valík je finančník a lektor v poradenské společnosti Diverzo. Věnuje se investičnímu poradenství a vzdělávání o Bitcoinu. Pomáhá klientům a vzdělává veřejnost v otázkách bohatství. Věnuje se především oblasti investic a finančním technologiím.

Tento kurz stejně jako kurz Rizika neregulovaných finančních produktů má dvě části. Takže vás nepřekvapí, že první část můžete vidět zdarma na našem YouTube. Dozvíte se výhody a nevýhody kryptoaktiv, historii bitcoinu, jak se stát majitelem bitcoinu, legislativu v ČR ve vztahu ke kryptoměnám a další.

V druhé části, která je určena pro profesionální poradce se dozvíte kolik, jak a kde nakupovat. A odpovíme Vám i na další praktické otázky. Je lepší kupovat napřímo nebo jejich deriváty? Jak minimalizovat rizika při nákupu a správě? Jaký budete potřebovat software a hardware? Jak přidat kryptoměny do poradenského mandátu? Co by měla umět směnárna, se kterou chce poradce spolupracovat? Na tyto a další otázky vám odpoví Luboš Valík v kurzu Úvod do kryptoaktiv – pokračování

 

Výzkumu agentury STEM/MARK uskutečněného prostřednictvím online dotazování na Českém národním panelu se zúčastnilo 1006 osob reprezentujících internetovou populaci ve věku 15 až 60 let. Aktuální šetření probíhalo v průběhu února a března 2022. Tyto výsledky byly porovnány se stejným šetřením z roku 2021 (toho se zúčastnilo 487 lidí) a 2018 (531 osob).

Zdroj: www.stemmark.cz

Autor příspěvku: David Škvára - jednatel společnosti

Štítky: , ,