Otázky a odpovědi k některým ustanovením zákona o spotřebitelském úvěru (27.10.2016)

Česká národní banka (ČNB) během včerejšího dne aktualizovala seznam odpovědí na nejčastější dotazy ohledně implementace nového zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru.
Zároveň pořádá ČNB seminář k oznámení vázaného zástupce a zprostředkovatele vázaného spotřebitelského úvěru prostřednictvím aplikace REGIS. Tento seminář je určen pro osoby oprávněné poskytovat spotřebitelský úvěr nebo samostatné zprostředkovatele nikoliv pro samotné vázané zástupce a bude se konat ve středu 9. listopadu 2016 od 9:00 v budově Kongresového centra České národní banky, Na Příkopě 28, Praha 1 (vchod ze Senovážného náměstí).
Více informací o semináři zde.

Mezi nejčastější dotazy na které se nás ptáte patří:

  • Jak je možné prokázat odbornou způsobilost do doby, než bude možné absolvovat odbornou zkoušku zaměřenou na prokázání odborných znalostí a dovedností?
  • Kdo musí vykonat odbornou zkoušku?
  • Jaká doba je považována za dostatečný předstih?
  • Je-li samostatný zprostředkovatel zastoupen při zprostředkování spotřebitelského úvěru vázaným zástupcem, o které z těchto osob má být spotřebitel informován v rámci předsmluvních informací týkajících se zprostředkovatele, ve formuláři pro standardní informace o spotřebitelském úvěru a v evropském standardizovaném informačním přehledu?
  • V informacích týkajících se zprostředkovatele poskytovaných spotřebitelům na základě § 93 ZSÚ v souvislosti se smlouvou o spotřebitelském úvěru na bydlení i v evropském standardizovaném informačním přehledu (ESIP) je třeba uvést odměnu zprostředkovatele placenou poskytovatelem spotřebitelského úvěru. Je třeba odměnu vyčíslit přesnou částkou, nebo je možné uvést jen způsob jejího výpočtu?

 
Odpovědi na tyto a další dotazy naleznete na webu ČNB.

Autor příspěvku: David Škvára - jednatel společnosti

Štítky: , , ,