Finanční gramotnost 2016

Finanční gramotnost 2016 titulní stranaKniha nabízí přehled o finanční gramotnosti, která je nezbytná pro orientaci v dnešním složitém finančním světě, jež nás každodenně obklopuje. Základem publikace jsou 3 pilíře finanční gramotnosti a to peněžní gramotnost, cenová gramotnost a rozpočtová gramotnost. Čtenář získává srozumitelnou formou informace ze světa bankovnictví, pojišťovnictví a investic. Dozví se také základy rodinného rozpočtu a nalezne popis všech obvyklých finančních produktů, které mu jsou poskytovateli všeho druhu a reklamními sděleními nabízeny. Důraz je kladen na praktičnost, proto je kniha doplněna mnoha příklady ze života, tabulkami a grafy.

 
Autor předpokládá, že se publikace stane vítanou pomůckou pro středoškoláky a vysokoškoláky, proto je koncipována tak, že na konci každé z deseti kapitol najdete kontrolní otázky pro samostudium. Témata jako je pořízení bytu, anebo jak se zabezpečit na stáří jsou zde pojednána formou alternativních řešení, takže čtenář dostává inspiraci a náměty k zamyšlení. Velká část textu je věnována především studentům, kteří se dozvědí mnoho důležitého z oblasti sociálního a zdravotního pojištění. Dozví se také o rozdílech mezi zaměstnáním a podnikáním. U každého tématu je odkaz na zdroj informací, takže je možno získat hlubší informace. Na téma investic vznikne pravděpodobně mezi čtenáři diskuse, zda je lepší investovat prostřednictvím kolektivního investování, či individuálně na burze, nebo do vlastního bydlení, případně do nějaké další alternativní investice tak, jak se dozvídá průběžně z textu. V závěru knihy nalezne čtenář 50 stran příloh, které doplňují úvodní kapitoly a umožňují na daná témata diskutovat. Pro inspiraci a další vzdělávání nabízí více než 100 doporučených webových stránek a 60 titulů odborné tuzemské a zahraniční literatury, předních renomovaných odborníků. Pevně věřím, že jako vyučujícímu předmětu Finanční gramotnost na střední a vysoké škole, bude i pro ostatní kolegy pedagogy učebnice inspirativní a budou ji při výuce používat. Samozřejmě je určena pro komunitu finančních poradců, kterým další vzdělávání nově dokonce nařizuji i zákon 257/2016 o spotřebitelském úvěru, který vstupuje v platnost 1.12.2016.
Veřejnost i podnikatelé se zde mohou dozvědět to, co se možná ve škole neučili a získají lepší orientaci pro každodenní fungování v moderním světě financí.

Vydal: Ing. Miroslav Škvára, MBA
Formát: A4
Počet stran: 284
ISBN: 978-80-9048-233-3
Recenzent: Ing. Václav Křivohlávek, CSc.

Prodejní místa

Cena publikace činí 350 Kč vč. DPH a je možné ji zakoupit na jakémkoliv termínu zkoušky.

Praha

Univerzitní knihkupectví odborné literatury ČVUT – eobchod.cvut.cz
Technická 6, 160 80 Praha 6 – otevřeno: pondělí – čtvrtek 8.00 – 17.00; pátek 8.00 – 14.30
E-obchod Univerzitního knihkupectví odborné literatury

COWORKINGOVÉ CENTRUM IN – SPIRO (DEGIRANS SE) – in-spiro.cz
Argentinská 286/38, 170 00 Praha 7 (v blízkosti stanice metra Nádraží Holešovice)
Tel: +420 734 609 874, E-mail: info@in-spiro.cz
Dveře máš u nás otevřené: Pondělí – pátek 9:00 – 17:00
in-spiro.cz

Brno

Ing. Michal Nižňanský, REFIU servis s.r.o. – www.refiu.cz
Moravské Náměstí 127/3, 602 00 Brno
Tel: +420 608 029 170, E-mail: michal.niznansky@refiu.cz
Osobní odběr možný po předchozí domluvě. Prosíme předem zavolat, díky.

Slovenská republika

Sprinton, s.r.o. – www.sprinton.sk
Pobočky: Bratislava, Trnava
E-shop Sprinton

Našli jste chybu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese: info@vectorcertifikace.cz